Nenechte se zaskočit ani v letošní zimě mrazy a zkontrolujte si, zda máte řádně chráněny vodovodní přípojky a vodoměry. Tak apelují na majitele nemovitostí pracovníci R E V O S Rokycany s.r.o.
Jejich zkušenosti z uplynulých let totiž ukazují, že v tomto období nejčastěji zamrzají vodoměry v neobydlených či rekreačních objektech. Zaskočeni tak mohou být nejen majitelé rodinných a obytných domů, ale i zahrádkáři či rekreanti, kteří často nacházejí svůj vodoměr poškozený v době, kdy mrazy již odezněly.
"Neplaťte zbytečně za chladné počasí a mráz a zkontrolujte zateplení svých vodoměrů" "Nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého, prasklého či jinak poškozeného vodoměru vlivem počasí může zaskočit v prvních mrazivých dnech letošního roku řadu zákazníků stejně jako v roce loňském. Největším nepřítelem vodoměrů a potrubních systémů náhlé změny počasí a hlavně silný, déle trvající mráz.. Vzhledem k nadcházejícímu období se dá předpokládat nárůst počtu poruch na potrubí, neboť v tomto období se mráz dostává postupně i do hloubek, kde je potrubí umístěno. Větší výskyt poruch vodohospodáři každý rok zaznamenávají zejména v době, kdy mrazy povolí. "Za ochranu vodoměru si však odpovídá každý sám a náklady na výměnu vodoměru či zprovoznění zamrzlé přípojky se mohou vyšplhat na několik tisíc korun,".
Rady odborníků: - Pokud máte vodoměr umístěn venku, v šachtě, přesvědčte se, že je dobře uzavřena. Poklop šachty by měl být přikryt tepelnou izolací. K zateplení vodoměrů nejsou vhodné materiály, které vlhnou. - Chránit se musí i vodoměr, který je uvnitř domu. V případě, že je vodoměr vystaven nižším teplotám, je důležité obalit jej izolačním materiálem. Stejně tak zateplete i potrubí. - Chodbu obytného domu, sklep či jinou místnost, ve které je vodoměr umístěn, uzavřete a zajistěte tak, aby se tam nedostal chladný vzduch zvenčí.
